Ekşi Sözlük Borsa Nedir – Nasıl Oynanır Entry’leri

Ekşi Sözlük Borsa Nedir – Nasıl Oynanır Entry’leri

Ülkemizde ‘sözlük’ formatının ne kadar çok sevildiğini bilirsiniz. Belli başlı birkaç sözlük, aşırı fanatikleri tarafından sürekli aktif tutulur ve inanılmaz bir akış vardır. Bu sözlükler arasında en aktiflerinden ve uzun zamandır faaliyet gösterenlerinden birisi Ekşi Sözlük’tür. Aradığınız hemen her konuda yazılmış entry’leri kolayca bulabilir, biraz eğlenir, biraz da bilgi edinirsiniz. Aynı zaman birçok kişinin aradığı bilgileri, direkt bu tarz sözlüklerde aradığını da biliyoruz.

Günümüzde birçok kişi bilgi edinmek istediği konularda internette çeşitli yöntemlere başvuruyor. Yani artık yalnızca Google sorguları yapılmıyor. Sosyal medya ve sözlüklerde de bilgi arıyoruz. Belki de bu girişimimizin nedeni, birebir kişisel yorumlardan bilgi edinmektir. Bu yorumlar bize bazen çok daha fazla bilgi verebiliyor; ama bazen de yalnızca kullanıcı deneyimlerinden ibaret kalıyor. Tüm bunları bir kenara bıraktığımızda ise borsa nedir, nasıl oynanır öğrenmek isteyen kişiler bile Ekşi Sözlük’te arayışa giriyor diyebiliriz. Bu konudan yola çıkarak sizlerle Ekşi Sözlük’te bulunan borsa nedir, yeni başlayanlar için borsa, borsa oynamak gibi başlıklar altındaki entry’leri paylaşmak istiyorum.

Ekşi Sözlük Borsa Nedir Entry’leri

Bizler borsa tanımını; ticarete konu olan malların ve kıymetli kağıtların alınıp satıldığı kurumsal piyasa olarak tanımlıyoruz. Ekşi Sözlük yazarları ise borsa için bambaşka tanımlarla karşımıza çıkıyorlar. Kimileri yaşadıkları deneyimden yola çıkıyor, kimileri başkalarından edindikleri duyumlara göre borsayı tanımlıyor. İşte Ekşi Sözlük’te 25 sayfa boyunca yer alan borsa tanımları ve yorumları arasından seçtiklerimiz:

 • Borsanın orta sınıfın kazanma hırsını körükleyen ama cebini boşaltmasına yarayan bir tuzak olduğunu düşünenler bulunuyor.
 • Ekşi Sözlük Borsa Orta Sınıf YorumuDünyada uzun vadede kazandırdığı; ama Türkiye’de kazandırmadığını düşünenler de var.
 • Ekşi Sözlük Borsa Dünya YatırımlarıDoğuşu hakkında eski tüccarların alım – satım işlemlerinin etkili olduğunu söyleyen kullanıcının yorumu da şu şekilde:
 • Ekşi Sözlük Borsanın DoğuşuBorsaya girmenin tehlikeli olduğunu öfkeli bir şekilde dile getirenlerle de sıklıkla karşılaşabilirsiniz:
 • Ekşi Sözlük Borsaya Girilmemesi Gerekiyor YorumuBorsadaki spekülatörlerin önemine net bir şekilde yaklaşan kullanıcı:
 • Ekşi Sözlük Spekülatör YorumuBorsadaki dalgalanmaların kamuoyundan anında etkilendiğini anlatan kullanıcının yorumu:
 • Ekşi Sözlük Borsa Dalgalanması YorumuDetaylı ve örnekli bir şekilde borsa kavramına değinen kullanıcı ise şu şekilde bir entry atmış:
 • Ekşi Sözlük Detaylı Örnekli Borsa TanımıBorsanın özellikle Türkiye’de oldukça riskli olduğunu, şirketlerin performansından çok kumara benzediğini düşünenlerde var. Ayrıca yüksek riskli yatırımların getirisinin de yüksek olduğu düşünülüyor:
 • Ekşi Sözlük Borsanın Türkiye'de Riskli Olduğu YorumuAcemiliğin getirdiği başarısızlıktan yakınan ve “borsaya tövbe eden” kazandım derken kaybeden yatırımcılarında yorumları bulunuyor:
 • Ekşi Sözlük Borsaya Tövbe EtmekBorsaların, ülke ekonomisini yönlendirmek için en iyi yöntem olduğunu ve para akışını elinde bulunduranların ekonomiye de hakim olduğunu söyleyenleri görüyoruz:Ekşi Sözlük Ülke Ekonomisi Yorumu

Ekşi Sözlük Borsa Oynamak ve Nasıl Oynanır Entry’leri

“Borsa oynanmaz, yatırım yapılır” sözüyle birçok kere karşılaştık, yeri geldi ağır yorumlar aldık. Ama bu yorumların yanlış olmadığını bilmediğimiz gibi borsanın oyuncak olmadığını da biliyoruz. Borsa oynamak kelimesi, tüm dünyanın aynı dilde söylediği bir deyim haline gelmiştir. Mesela kağıt dediğimiz hisse senetleri gibi…

12 SORUDA BORSA NASIL OYNANIR, İŞLEMLER NASIL YAPILIR ÖĞRENİN!

Ekşi Sözlük’te borsa oynamak, borsa nasıl oynanır gibi konularda da yorumlar bulunuyor. Bu yorumların da borsa oynanmaz düşüncesi altında birleştiğini söyleyebiliriz. İşte bu entry’ler:

 • Borsa oynamak konusunda oldukça sert yaklaşımların söz konusu olduğunu bilmenizi istiyorum:
 • Ekşi Sözlük Borsa Oynamak Sert YorumHemen herkesin hayatında bir kere bile olsa borsaya girdiğinden ve ağzının yandığından bahsedenler de var:
 • Ekşi Sözlük Borsadan Ağzı YanmakBorsada çalışanların isyanını dile getirenler de bulunuyor:
 • Ekşi Sözlük Borsa Çalışanı YorumuBorsa nasıl oynanır” başlığı altında ise borsa bir oyun değil yorumlarını görebilirsiniz.
 • Ekşi Sözlük Borsa Nasıl Oynanır YorumlarıBorsa nasıl oynanır sorusuna bambaşka şekillerde yorum yapmayı tercih edenler de bulunuyor:Ekşi Sözlük Borsa Nasıl Oynanır Farklı Yorumlar

Borsada başarılı işlemler yapmak istiyorsanız, mutlaka bilgi ve deneyim sahibi olmalısınız. Her fırsatta dile getirmeye çalıştığımız bu öneri, borsadan beklediğiniz kazancı size getirmek için gereklidir. Ama borsadan çok fazla para kazanma hırsıyla gözünüzü kör ederseniz, pek başarılı olmanız söz konusu olamaz. Bilgi ve deneyim anlamında kendinizi geliştirmeli, stratejilerinizi geliştirmeli, en uygun portföyü borsa beklentileriniz doğrultusunda oluşturmalısınız. Borsadan para kazanmak söz konusu olmasaydı, borsada yaptığı yatırımlarla tarih boyunca adından söz ettirenler de olmazdı, unutmayın!