Borsa Hesabı Nasıl ve Nereden Açılır?

Borsa Hesabı Nasıl ve Nereden Açılır?

Borsada bireysel veya kurumsal olarak yatırım işlemlerini yürütmek isteyenlerin vadesiz hesabı olması gerekir. Bunun için piyasa çalışmalarını üstlenen aracı kurum veya kuruluşların birini tercih etmelisiniz. Bu kapsamda dikkat etmeniz gereken hususlar vardır. Tüm hususları göz önüne almalı, kurumlar arası kıyaslama yaparak, en iyi hizmeti sunanı tercih etmelisiniz.

Sanal Borsa Hesabı Nasıl ve Nereden Açılır?

Borsa yatırımcılarının ve piyasaya yeni giriş yapmak isteyenlerin işlemlerini daha bilinçli bir şekilde gerçekleştirmeleri için sanal hesaplar geliştirilmiştir. Bu hesaplar gerçek hesabın aynısıdır. Fakat işlemler sanal bakiye üzerinden yönetilmektedir. Bu sayede kendi paranızı riske atmadan, yaptığınız alım – satımlar sayesinde belli bir tecrübe kazanmış olursunuz. Böylece az çok nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda püf noktalara hakim olabilirsiniz.

Borsa Nasıl Oynanır, İşlemler Nasıl Yapılır?
Öğrenmek için Tıklayın!

Sanal Borsa Hesabı Nasıl ve Nereden Açılır?Sanal borsa hesabı açmak için herhangi bir aracı kurumun internet sayfasından demo hesap oluşturmak için ilgili formu doldurmalısınız. Formda adınız, soyadınız, e – posta adresiniz ve telefon numaranız istenmektedir. Yetkili kişi tarafınıza dönüş yaparak adınıza sanal hesap kullanıcı adı ve şifresi tanımlar. İsterseniz elektronik cihazınıza indirebilirsiniz, dilerseniz de kurumun sayfasından direkt giriş yapabilir. Profesyoneller gibi deneyim kazanabilirsiniz. Demo hesapların yanı sıra borsa oyunları da geliştirilmiştir. Uygulamayı mobil cihazınıza ücretli – ücretsiz olarak indirerek borsa deneyimi kazanabilirsiniz.

Gerçek Borsa Hesabı Nasıl ve Nereden Açılır?

Gerçek Borsa Hesabı Nasıl ve Nereden Açılır?Borsa yatırım hesabı açmak için tüm kurumların deneme hesaplarını kullanmanızda yarar vardır. Bunun nedeni size karşı olan ilgi ve alakanın yoğunluğunu anlamanızdır. Herhangi bir problemle karşılaştığınızda sorunun çözüme kavuşturulup kavuşturulmamasıdır. Alım – satım emirlerinin geciktirilmeden borsa sistemine işlenip işlenmediğini anlamanız gerekir. Kıyaslamalarınız sonucu en iyi hizmeti sunan, çözüm odaklı kurumu tercih etmelisiniz.

Eğer vadesiz hesaba sahip değilseniz seçtiğiniz kuruma hesap açma talebinde bulunmalısınız. Gerekli prosedürlerin yerine getirmesi için istenen evrakları eksiksiz olarak kuruma iletmeniz gerekir. Yatırımcılardan kimlik bilgileri (nüfus cüzdanı) ve ikametgah adreslerini belgeleyen son 3 ayın elektrik, su veya doğalgaz faturalarından birinin fotokopisi istenmektedir. İlgili evraklar teslim edildiğinde kısa zaman içinde borsa hesabınız aktif hale geçer. İçine paranızı yatırdığınız takdirde işlemlerinizi yasal olarak yönetebilirsiniz.

Hesaplar banka veya borsa işlemleri üstlenen kurumlar tarafından açılmaktadır. Tüm prosedürler yasal mevzuatlara uygun olarak yapılmaktadır. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından denetlendikleri için kurumlar herhangi dolandırıcılık girişiminde bulunamamaktadır. Böylelikle bütün alım – satım işlemleri güvenilir bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Fakat önemli olan doğru zamanda doğru fiyat seviyelerinde yatırım yaparak kazançlı sonuçlar elde etmektir.

Okuyuculara tavsiyeler; Borsada başarılı olmayı herkes ister. Bunun için çaba sarf etmeli, sabırlı olmalısınız. Aracı kurumlarının sunmuş olduğu eğitim hizmetlerinden faydalanmalısınız. Bu sayede temel bilgileri edinerek, riskleri minimuma indirebilirsiniz. Tam anlamıyla piyasanın mantığını kavramanız için deneme hesaplarında ciddiyetle alıştırma yapmanızı önerebiliriz. Zamanla gün geçtikçe acemiliğinizi üstünüzden atarak başarılı borsa işlemleri gerçekleştirerek, umduğunuz kazançları elde edebilirsiniz.