En İyi Borsa Takip Programları

En İyi Borsa Takip Programları

Borsalar birikimlerin değerlendirebileceği finans piyasasıdır. Bunun için belli başlı konulara hakim olmanız gibi fiyatların takibini ve analizini yapmanız, başarılı sonuç elde etmenizi sağlar. Bu nedenle takip mekanizmanızı geliştirmeniz gerekir. Biliyorsunuz ki günümüzde birçok bilgiye internet üzerinden hızlıca ulaşılmaktadır. Buna uygulama olarak geliştirilen borsa takip programları da dâhildir.

Borsa takipleriniz sonucunda yatırım araçları fiyat yönleri hakkında olumlu veya olumsuz sinyaller alırsınız. Ama bunun için kesinlikle piyasa bilginizin eksiksiz olması gerekir. Borsa nedir, işleyişi nasıldır, alım – satım emirleri nasıl verilir, analizler nasıl yorumlanır gibi soruların cevapları bilinmesi son derece önemlidir. Borsa analizleri nelerdir, nasıl yapılır, öğrenmek için tıklayınız. Çünkü bilgileriniz sağlam olmadan ve belirli bir seviyenin üzerinde deneyim kazanmadan, piyasa takiplerinin nasıl yorumlanması gerektiği konusunda sıkıntıya düşebilirsiniz. Bu nedenle uzmanlar, borsa faaliyeti üstlenen aracı kurumlarının sunmuş olduğu eğitim fırsatlarından yararlanmanızı önerirler.

Borsa araçlarının fiyatları neden düşer, yükselir anlayabilmeniz için; arz ve talep faktörlerini çok iyi bilmeniz gerekir. Çünkü, fiyatlar arz ve talep dengelerine göre belirlenmektedir. Meydana gelen yükseliş ve düşüş trendinin hangi zaman aralığında gerçekleşeceğini doğru tahmin etmek, kazançlı çıkmanıza yardımcı olur. Bunun için borsa takibi yapmak son derece önemlidir. Günümüz imkanları sayesinde internet bağlantılı olan tüm cihazlara, istediğiniz uygulamayı indirerek takibinizi gerçekleştirebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken doğru verileri yansıtan yazılımları tercih etmenizdir.

Peki, yatırımcılar arasında tercih edilen, en iyi borsa takip programlarına bakmak gerekirse;

Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş.

Borsa ile alakalı araştırma yaptığınızda karşınıza çıkacak en iyi programlardan birisi de Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri tarafından sunulan platformdur. 2003 yılında faaliyete geçen firma, her türlü finansal bilgiyi anında hizmetinize sunmaktadır. Sunmuş olduğu olanaklar sayesinde müşteri portföyü geniştir. Öyle ki yerli ve yabancı birçok yatırımcıyı bünyesinde barındırır. Türkiye’nin çoğu bölgesinde ofisleri bulunmaktadır. Sonuç odaklı çözüm üreten şirket, yazılım ve teknoloji kapsamında; ISO 9001 Kalite Belgesi’ne sahiptir.

Firmanın müşterilerine sunmuş olduğu hizmetler ise;

  • Tüm dünya ülkelerinde meydana gelen olaylar, uzmanlar tarafından yorumlanarak müşterilere anlık olarak iletilmektedir.
  • Tek platformun üzerinde tüm yatırım araçlarının fiyat hareketlerinin izlenmesi, teknik analiz yöntemleri ile borsa enstrümanlarının gelecekteki değerlerinin yorumlanabilmesini sağlayacak yazılım hizmetini müşterilere sunmaktadır.
  • Hem ülkemizde faaliyet gösteren Borsa İstanbul’a hem de yurt dışındaki borsalara erişim sağlanan yazılımların, internet bağlantılı tüm elektronik cihazlara yüklenebilmektedir.
  • Hangi fiyat seviyelerinde alım – satımın yapılaması gerektiği hakkında sinyaller veren, Algoritmik işlem platformları hizmetleri kapsamındadır.

Foreks Bilgi İletişim Hizmetleri A.Ş

Müşterilerin tercih kapsamını oluşturan en iyi borsa takip programları, Forex Bilgi İletişim Hizmetleri tarafından sunulmaktadır. Bu firma, Türkiye ve İsviçre ortak girişimi ile ülkemizde, 1990’lı yılların başında kurulmuştur. Yurt içinde sunmuş oldukları hizmetler dâhilinde çok sayıda yatırımcı tarafından tercih edildiği için, uluslararası alanda da faaliyet kapsamını genişletmiştir. Kısa sürede en iyi kurumlar arasında yer alarak, Bükreş Borsası veri dağıtım lisansına sahip olmuştur. Finans piyasaları hakkındaki tüm bilgileri toplayarak, müşterilere hızlı bir şekilde iletmektedir.

IBS Yazılım Şirketi

1997 yılında kurulan IBS yazılım şirketi, araştırma geliştirme amacıyla kurulmuştur. Kurumların yerli ve yabancı müşteri ihtiyaçları için teknoloji sağlayıcı iş ortaklığı görevi üstlenmektedir. İnternet üzerinden gerekli bilgileri yayınlama lisansına sahip olan ilk veri yayın kuruluşudur. Aynı zamanda borsada alım – satım emri gönderilmesini sağlayan yazılımların yaratıcısıdır. Bu nedenle tüm yatırımcılar tarafından tercih edilir. Aynı zamanda sunmuş olduğu farklı göstergeler sayesinde birçok verinin takibi hızlı ve etkili bir şekilde yapılmaktadır.

Tams Yazılım Şirketi

2005 yılında faaliyete geçen şirketin kurucuları, uzun süre boyunca internet sektöründe hizmet vermiştir. Tams şirketi teknolojik kapsamda kendini her zaman yenileyen tecrübeli yatırımcılar tarafından kurulmuştur. Müşteriler ile iletişimi her zaman kurabilmek için bütün alternatif yollar kullanılmaktadır. Gerek canlı destek gerek telefon gerekse mail adresleri sürekli olarak hizmettedir. Bu sayede ortaya çıkması muhtemel sorunlar, anında çözüme kavuşmaktadır.

Borsa izleme programlarının yanında e – ticaret hizmeti de şirketin faaliyeti kapsamındadır. Özellikle döviz yatırımcılarının ilgisini çekecek, döviz ticker adlı yazılımı sayesinde, Tüm ülkelerdeki merkez bankalarının döviz kurlarına istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Sunmuş olduğu yardımcı göstergeler sayesinde paritelerin gün içinde alması beklenen en yüksek ve en düşük fiyat seviyelerini belirleyebilirsiniz. Tams Borsa Takip adlı uygulamasını internet bağlantılı cihazlarınıza indirerek, anlık olarak piyasa takibi yapabilirsiniz.

Diğer Borsa Takip Programları

Yukarıda yazmış olduğumuz kurumlar dışında da borsa takibi banka ve aracı kurumlarının platformları vasıtasıyla yapılabilmektedir. Bunların dışında çeşitli ekonomi ve finans sitelerinde, Borsa İstanbul’un izni ile veriler gecikmeli olarak yayınlanmaktadır. Bu sitelerde genellikle yukarıda yazılı olan şirketlerin yazılımları kullanılmaktadır.

Sonuç olarak, borsa araçlarının verilerini birçok kurum veya kuruluşun yazılımları yoluyla, internet üzerinden hızlı bir şekilde takip edebilirsiniz. Piyasanın yönüne göre alım mı yoksa satım mı yapmanız gerektiğine karar verebilirsiniz. Bunun için borsa bilginizin ve deneyiminizin belli bir seviyenin üzerinde olması gerekir. Ancak bu şekilde tüm verilerin analizini yaparak, doğru zamanda doğru aracı portföyünüze ekleyerek, beklentinizi karşılayabilirsiniz.