Borsada Kaybetmemek için Ne Yapmalı?

Borsada Kaybetmemek için Ne Yapmalı?

Günlük ihtiyaçların yanı sıra geleceğe yatırım yapılması gerekir. Çünkü, insan bugününden şikayet eder ve hep daha iyisini ister. Bu yüzden, birikimlerin değerlendirilmesi gerekir. Alternatif yollar aranıp denense de yasal mevzuatlara uygun, güvenilir ortamlarda tasarrufların değerlendirilmesi istenir. Bu kapsamda karşımıza en güvenilir ve yüksek kazancı sunan borsa piyasası çıkar. Piyasa çok sayıda çeşitli yatırım araçları sahiptir. Bu araçlara ister çok büyük, isterseniz küçük miktarlarda yatırım yapabilirsiniz.

Borsalar kurumsal, organize olmuş piyasalardır. Buradaki temel amaç, yatırım araçlarına düşük fiyattan sahip olunarak, değeri yükseldiğinde satış işlemi yapılasıdır. Böylece, yüksek kâr hedeflenmektedir. Fakat borsa hakkında bilgi ve deneyime sahip olmayan yatırımcılar için, alım – satım işlemlerini yürütmek zordur. Hele bir an önce çevreden duyduğu tüyolarla işlem yapan, aceleci ve acemi yatırımcılar büyük ihtimalle borsada kayıpla karşılaşmaktadır. Bunun nedeni, her tasarruf sahibi insan ayrı yönlere ilgi duymakta ve farklı beklentiler içindedir.

Borsada para kaybetmemek için ne yapmalı, bakalım:

Borsa ile Dost Olmalısınız!

Yanlış okumadınız kesinlikle borsa ile dost olmalısınız. Biliyorsunuz ki dostlar birbirlerinin en mahrem sırlarını bilirler. Bu yüzden, borsaya yeni başlayanlar ne yapmalı dediğinizde atacağınız ilk ve en önemli adım, piyasayı en ince ayrıntısına kadar öğrenmektir. Ayrıca, dostlar birbirlerinin bir bakışından ne söylemek istediğini kolayca anlayabilirler. Kısacası, piyasayı çok iyi tanımalı, bu sayede avantajlı sinyalleri hemen algılayabilmelisiniz.

Borsayı Sevgiliniz Olarak Görmelisiniz!

Biliyorsunuz ki çoğu flört döneminde insanlar birbirlerini tanımaya çalışmaktadır. Karşısındaki kişinin hal ve tavırlarını dikkate alarak, ona göre davranmaktadır. Borsada da aynen böyledir. Borsanın yapısına, fiyatların şekil alışına göre alım mı yoksa satış mı yapmanız gerektiğini anlamanız için, deneyimli olmanız gerekir. Aracı kurumlarının sunmuş olduğu ücretli veya ücretsiz deneme hesaplarında bol bol alıştırma yapmalısınız. Böylece, ani iniş çıkış yaşayan fiyatların ne yönde gelişeceğini anlayabilirsiniz.

Demo Hesap ile Borsa Öğrenilir mi?
 Bilgi Almak için Tıklayınız!

Borsayı Düşmanınız Olarak Görmelisiniz!

Düşmanlarınıza karşı yenik duruma düşmemek için, karşınızdaki kişinin size atacağı adımı önceden bilmeniz gerekir. Borsanın analiz teknikleri ile fiyatların gelecekte ne durumda olacağını geçmiş ve bugünün fiyatlarını inceleyerek, anlayabilirsiniz. Piyasanın can alıcı noktaları olarak adlandırdığım temel ve teknik analizleri doğru yorumladığınızda, fiyatların olası hamlesini ön görmüş olursunuz. Düşmanınızı alt etmek için, kendinize borsa yatırım stratejileri geliştirmelisiniz. Olumlu sinyaller aldığınız zaman aralığında alım – satım işlemi yaparak, yüksek kazanç elde edebilirsiniz.

Özetle, piyasada kayıp yaşamamak için, borsayı her şeyiniz olarak görmelisiniz. Piyasayı çok iyi derecede bilmeli ve deneyim sahibi olmalısınız. Aracı kurumların internet üzerinden ücretli – ücretsiz vermiş olduğu eğitim faaliyetlerinden, piyasanın mantığını anlayana kadar yararlanmalısınız. Daha sonra, sahip olduğunuz borsa bilgilerini, doğru yorumlayıp yorumlamadığınızı anlamanız için, geliştirilen deneme hesaplarında uygulamalı olarak, kendinizi geliştirmelisiniz. Deyimleriniz arttıkça, profesyoneller gibi yüksek kazanç elde edebilirsiniz.